Oszuści podający się za policjantów ciągle atakują osoby starsze - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Oszuści podający się za policjantów ciągle atakują osoby starsze

Data publikacji 27.04.2018

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał dzisiaj już 5 zgłoszeń od osób, które próbowali naciągnąć oszuści działający metodą „na wnuczka”. Przestępcy próbowali zmanipulować i okraść osoby starsze - mieszkańców Zielonej Góry. Po raz kolejny prosimy o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy osobom obcym. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach, a jeśli pieniędzy potrzebuje członek naszej rodziny, zadzwońmy do niego sami i sprawdźmy czy tak jest w rzeczywistości.

                W ciągu ostatnich kilku godzin ostatnim czasie w Zielonej Górze policjanci odnotowali kilka kolejnych prób oszukania osób starszych metodą „na wnuczka”. Tym razem oszuści udają policjantów, którzy prowadzą działania przeciwko... oszustom okradającym konta bankowe! Nie dajmy się nabrać na te historie i bądźmy ostrożni

                Działania edukacyjne i informacyjne prowadzone przez policjantów przynoszą zamierzone efekty – zwiększa się świadomość społeczna dotycząca oszustw „na wnuczka” i coraz mniej osób daje się zmanipulować. Bądźmy jednak czujni, nie wierzmy w historie opowiadane przez telefon, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy Policję!            

 

Jeżeli odebrali Państwo podejrzany telefon z informacją od osoby podającej się za policjanta
i żądającej przekazania pieniędzy Policji,
prosimy pamiętać o środkach ostrożności:

  1. Nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym, ani nie przelewać na inne konta
  2. Nie działać w pośpiechu i  nie podejmować od razu pieniędzy z banku.
  3. Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji należy się rozłączyć i dopiero po przerwaniu połączenia zadzwonić ponownie pod bezpłatny numer 997 i poinformować o zaistniałej sytuacji.

 

Pamiętajmy, że policjanci nie żądają od nas wpłaty pieniędzy, nie informują przez telefon o prowadzonych przez siebie działaniach, ani też nie angażują osób postronnych w policyjne akcje.