Aktualności

Wstąp do Lubuskiej Policji – mundurowi promowali swój zawód wśród młodzieży

Data publikacji 27.04.2018

Zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na Targach edukacyjno - zawodowych zorganizowanych przez Urząd Miasta Zielona Góra oraz Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego, które odbyły się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zachęcali absolwentów szkół średnich do związania swojej przyszłości z Policją. Podczas targów, stoisko policyjne odwiedził m.in. Wojewoda Lubuski pan Władysław Dajczak.

Policyjne stoisko promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wiele osób spośród wszystkich odwiedzających wyraziło chęć wstąpienia do służby w Policji. Młodzi ludzie zwracali się też do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów służby kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do pracy w drogówce.

Targi edukacyjno – zawodowe odwiedził także Wojewoda Lubuski pan Władysław Dajczak, który zapoznał się z ofertą zielonogórskich i lubuskich szkół oraz instytucji. Pan wojewoda znalazł też chwilę aby porozmawiać z policjantami promującymi swój zawód przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Podczas targów, stoisko policyjne wzbudziło zainteresowanie zarówno młodzieży, ale także nauczycieli i rodziców, którzy szukali informacji z myślą o przyszłości swoich dzieci.  Ponadto nauczyciele ze szkół średnich prosili o materiały informacyjne, ale także deklarowali chęć spotkania z policjantami  na indywidualnych zajęciach dla poszczególnych klas w szkołach.

Ponadto policjanci oprócz promowania swojego zawodu i zachęcania do wstępowania w szeregi lubuskiej Policji udzielali bardzo wielu porad i wskazówek dotyczących innych tematów.

http://www.lubuskie.uw.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia/Wojewoda_na_Targach_Edukacyjno-Zawodowych_w_Zielonej_Gorze/idn:18326.html