Bezpieczna Wielkanoc - podsumowanie - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Bezpieczna Wielkanoc - podsumowanie

Data publikacji 03.04.2018

Wielkanoc za nami - święta w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci interweniowali 333 razy oraz wezwani byli do 33 kolizji drogowych.

 

W trakcie świątecznego weekendu zielonogórscy policjanci interweniowali 333 razy, większość z nich związana była z niewłaściwym zachowaniem osób nietrzeźwych. Do Izby Wytrzeźwień odwiezionych zostało 17 osób. Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych.   

 

Ponad 100 policjantów ruchu drogowego już od piątku 30 marca  obecnych  było na drogach naszego powiatu. Skontrolowali trzeźwość ponad 3000 kierujących. Zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych za kierownicą i jeden kierujący pod wpływem narkotyków. Policjanci wystawili 184 mandaty karne za ujawnione wykroczenia oraz sporządzili 23 wnioski o ukaranie do sądu. 52 osoby zostały pouczone. Wśród osób ukaranych mandatami znalazło się 18 pieszych oraz rowerzysta. 

 

W okresie od 30 marca do 02 kwietnia doszło w powiecie zielonogórskim do 33 kolizji. Na drogach naszego powiatu w czasie minionych świąt nie doszło do wypadku drogowego i nikt nie został ranny.  

 

Innym rezultatem policyjnej pracy w okresie świątecznym było zatrzymanie 13 osób poszukiwanych, w tym 3 poszukiwanych listami gończymi za popełnione przestępstwa.