Z seniorami o bezpieczeństwie w sieci - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Z seniorami o bezpieczeństwie w sieci

Data publikacji 21.03.2018

Bezpieczeństwo w Internecie to temat, który policjanci poruszają na spotkaniach zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i dorosłymi. W miniony poniedziałek (19.03) policjant z KMP w Zielonej Górze w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczył w warsztatach "Technologiczny Senior", na których mówił o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

 

W ostatni poniedziałek - 19 marca - w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze  odbyło się spotkanie pn. „Technologiczny Senior". Celem przedsięwzięcia było zachęcenie mieszkańców do aktywnego wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych. W ramach spotkania prowadzono wykłady dotyczące wykorzystania rozwiązań z zakresu m.in. bankowości elektronicznej czy handlu w sieci (e-commerce). Wykładowcy omawiali jak obsługiwać konto bankowe, jak założyć i obsługiwać konto
e-mail, jak zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Ponadto przedstawiciele Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze zaprezentowali wprowadzone przez nich e-usługi do wykorzystania przez mieszkańców naszego regionu.


Wśród prelegentów był również przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, który omówił temat „Jak bezpiecznie poruszać się w Sieci". Policjant poinformował zebranych, że przestępczość Internetowa zwana dalej cyberprzestępczością, to jedna z najszybciej rozwijających się form przestępczości. Przedstawił najczęstsze zagrożenia, które można spotkać w sieci, a także  czego należy się wystrzegać i jak reagować na tzw."Agresję elektroniczną". Ponadto przedstawił metody zabezpieczania dowodów cyberprzestępczości oraz wskazał gdzie należy szukać pomocy w sytuacji zagrożenia w Sieci.

 
W spotkaniu wzięli udział słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze zainteresowani wykorzystaniem nowych technologii. Uczestniczący w spotkaniu seniorzy otrzymali informatory o „Cyberprzemocy" oraz o tym jak nie stać się ofiarą oszustwa.

 

Więcej informacji