Posterunek Policji w Babimoście zyskał nowe oblicze - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Posterunek Policji w Babimoście zyskał nowe oblicze

Data publikacji 02.03.2018

Mł.insp. Jarosław Tchorowski p.o. Komendant Miejski Policji wspólnie z Burmistrzem Babimostu Panem Bernardem Radnym w minioną środę odwiedzili Posterunek Policji w Babimoście oddany do użytkowania po gruntownym remoncie. Obiekt spełnia standardy nowoczesnej policyjnej placówki i gwarantuje należyty poziom obsługi mieszkańców Babimostu i gminy. Policjantom natomiast zapewnia odpowiedni komfort pracy.

 

Posterunek Policji w Babimoście znajdujący się w centrum miasta został wybudowany w 1976 roku. Od tego czasu nie było w nim generalnego remontu, a jedynie dokonywano bieżących napraw. Pomieszczenia jednostki nie spełniały obowiązujących standardów, zarówno jeżeli chodziło o ich rozmieszczenie, jak i powierzchnię. Ponadto budynek nie spełniał podstawowych wymogów w zakresie bezpieczeństwa, higieny i ergonomii pracy oraz bezpieczeństwa pożarowego.

Zły stan techniczny obiektu oraz konieczność dostosowania go do obowiązujących standardów – zgodnie z wprowadzonym w całej Polsce Programem Standaryzacji Policji - wpłynęły na decyzję o renowacji placówki. Jego gruntowny remont rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku i kosztował 800 tysięcy złotych pochodzących z Funduszu Modernizacji Policji.

Policjanci w Babimoście urzędować będą teraz w o wiele bardziej funkcjonalnym i komfortowym obiekcie, spełniającym standardy nowoczesnej policyjnej placówki i gwarantującym należyty poziom obsługi mieszkańców Babimostu i gminy. Celem inwestycji była także poprawa termoizolacyjności obiektu, tj. dostosowanie budynku do obowiązujących norm cieplnych i zmniejszenie kosztów eksploatacji. Pomieszczenia natomiast zostały częściowo przebudowane, wymieniona została stolarka drzwiowa i okienna. Z zewnątrz obiekt zyskał nową elewację w kolorach zgodnych z Programem Standaryzacji Policji. W Posterunku Policji w Babimoście służbę pełni pięciu funkcjonariuszy.

Budynek został oddany do użytku w grudniu ub.r., a w minioną środę mł.insp. Jarosław Tchorowski p.o. Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze wspólnie z Burmistrzem Babimostu Panem Bernardem Radnym odwiedzili wyremontowany Posterunek. Po jednostce oprowadzali gości  nadkom. Ewa Klementowicz p.o. Komendanta Komisariatu w Sulechowie oraz Kierownik Posterunku w Babimoście  st. asp. Grzegorz Waligórski.