Aktualności

Kolejne skuteczne działania policjantów i strażników granicznych w walce z przestępczością narkotykową

Data publikacji 28.02.2018

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze uzyskali informacje, że pewien mieszkaniec Zielonej Góry może posiadać w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków: marihuany i amfetaminy. Policjanci ustalili dokładny adres zamieszkania mężczyzny, a następnie podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i przeszukaniu mieszkania.

Wytypowany mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta, był kompletnie zaskoczony. Po zatrzymaniu policjanci pojechali wraz z nim do jego mieszkania. Podczas czynności byli obecni współpracujący z policjantami  funkcjonariusze Straży Granicznej z Palcówki w Zielonej Górze – Babimoście wraz z psem do wykrywania narkotyków. W mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono ponad 90 gramów marihuany, 63 gramy amfetaminy i 32 tabletki ecstasy. Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły, że zabezpieczone substancje – susz roślinny i biały proszek -  to narkotyki. Ponadto policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu także wagi elektroniczne i telefony komórkowe.

Zatrzymany mężczyzna to 34-letni zielonogórzanin, znany policji i już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. 34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W stosunku do mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze podjął decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci prowadzą dalsze czynności. Tylko od początku tego roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową wszczęli 29 spraw w sprawie o przestępstwa narkotykowe, w których zatrzymane osoby usłyszały zarzuty m.in. posiadania, udzielania lub wprowadzania narkotyków do obrotu. Policjanci  przedstawili zarzuty 25 osobom z czego 2 osoby zostały tymczasowo aresztowane.