W trosce o bezpieczne powroty z ferii zimowych. - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

W trosce o bezpieczne powroty z ferii zimowych.

Data publikacji 23.02.2018

Zbliżający się weekend zapowiada się bardzo pracowicie dla zielonogórskich policjantów, którzy będą dbać o bezpieczeństwo osób powracających z ferii zimowych podczas działań „Kaskada”, ale także zabezpieczać trasę Ultarmaratonu czy prowadzić działania „Dyskoteka” w rejonach lokali nocnych. Policjanci zwrócą też szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych.

Najbliższe trzy dni, to ostatnie chwile wypoczynku dla dzieci i młodzieży z naszego regionu, dlatego policjanci ruchu drogowego będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które po zimowym wypoczynku będą wracać do domów. Zbliżający się weekend będzie więc czasem zwiększonej pracy dla wszystkich zielonogórskich policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno w mieście jak i na drogach całego powiatu.

Kierujący poruszający się po głównych trasach mogą podczas najbliższych dni spodziewać się większej liczby policyjnych patroli, w szczególności na drogach krajowych nr 32 w kierunku na Krosno Odrzańskie i Sulechów, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego i nr 3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał tzw. „piratów drogowych”mierząc prędkość laserowym UltraLyte.

W ramach tych wzmożonych działań , dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży podczas zbliżającego się weekendu policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów ale także jak zwykle sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Kierujący mogą się także spodziewać kontroli stanu trzeźwości w ramach działań „Trzeźwy Kierowca”.

Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń alco blow, dostępnych w najbliższej jednostce Policji.

W sobotę znaczne siły policyjne zostaną skierowane do zabezpieczenia Ultramaratonu wzdłuż granic Nowego Miasta, natomiast niedziela to akcja „Kaskada”- dużo policyjnych partoli i kontroli drogowych na głównych trasach i w miejscach największego natężenia ruchu. Ponadto policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo w mieście i sprawdzają zachowanie kierujących względem osób pieszych.

Prosimy wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu na drodze. Zadbajmy o to, aby po zimowej przerwie bezpiecznie wrócić do domów.