Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 19.02.2018

Aż o 82 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym kierujący, który w sobotę stracił prawo jazdy na Szosie Kisielińskiej w Zielonej Górze. Przez najbliższe trzy miesiące będzie poruszał się jako pasażer, więc miejmy nadzieję, że znajdzie czas na przemyślenie swojego zachowania

W sobotę o godz. 19.00 na Szosie Kisielińskiej policjanci ruchu drogowego mierzyli prędkość kierujących. Ulica ta jest jedną z najczęściej wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców jako trasa, na której dochodzi do przekraczania prędkości. To co zarejestrowało urządzenie laserowe Ultra Lyte tylko potwierdziło te informacje. W miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h, kierujący Fordem Mondeo 30-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, pędził z prędkością 132km/h, a więc aż o 82 szybciej niż powinien.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, ukarali go mandatem w wysokości 500 zł, otrzymał także 10 punktów karnych.

Jak pokazuje powyższy przykłady, niektórzy kierujący albo zapomnieli o zaostrzonych przepisach za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h lub też myśleli, że znowu się uda. Przestrzegamy przed takim zachowaniem i przypominamy, że za popełnienie takiego wykroczenia policjant ma obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkową dolegliwością jest także mandat i punkty karne, które trafią na konto kierującego.