Aktualności

Policjanci zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli prawie 9 kg narkotyków

Data publikacji 19.02.2018

Informacja zdobyta przez funkcjonariuszy z komisariatu II pozwoliła policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową ustalić miejsce prowadzenia i zlikwidować plantację ziela konopi. Ogromny nakład pracy i intensywne działania operacyjne prowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, doprowadziły do domku na jednym z zielonogórskich osiedli. Nietypowy „ogrodnik” został już decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Policjanci zabezpieczyli prawie 9 kg ziela konopi.

Na teren nietypowej uprawy policjanci weszli w środę, 14 lutego. Na terenie posesji zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który doglądał i był właścicielem uprawy. Tutaj, w pomieszczeniach piwnicznych i pokojach domku jednorodzinnego usytuowanego na przedmieściach miasta, policjanci odnaleźli zorganizowaną uprawę wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, w na jej terenie 253 krzewy konopi w różnych fazach wzrostu.

Ponadto w domku policjanci zabezpieczyli znaczne ilości suszu roślinnego w ilości prawie 9 kilogramów. Policjanci na miejscu zabezpieczyli także dokumentację prowadzoną przez 30-latka, która pozwoli ustalić m.in. jak długo mężczyzna działał. Zatrzymany 30-latek jest znany policji, wcześniej był już notowany i karany za podobne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi, posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości tych środków. Za te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 30-latka. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku i zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli od początku roku podczas różnych prowadzonych działań prawie 29 kg narkotyków.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...