Działania „Prędkość” na zielonogórskich drogach - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Działania „Prędkość” na zielonogórskich drogach

Data publikacji 16.02.2018

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko. Niestety także podczas dzisiejszych działań zatrzymali kierującego, który za swój pośpiech w terenie zabudowanym zapłaci wysoki mandat, a do tego stracił prawo jazdy.

 

Zielonogórscy policjanci sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierujący jadący ulicami miasta i powiatu. Policjanci szczególną uwagę zwracają na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego mogą się spodziewać mandatów i punktów karnych. Jak zwykle policjanci będą bardzo surowi dla nietrzeźwych kierujących.

                Zadaniem policjantów podczas działań będzie przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość,  sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów, kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i przestrzegania obowiązku używania pasów bezpieczeństwa, a także włączania świateł mijania.

                Do działań policjanci używają coraz nowocześniejszego sprzętu m.in. najnowszego miernika laserowego Ultralyte z funkcją nagrywania popełnionego wykroczenia, który został przekazany przez Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, a także najnowszego alkomatu iBlow, który otrzymali z Fundacji Bezpieczne Miasto, a zakupione zostały ze środków Urzędu Miejskiego

                Poprzez kolejne działania policjanci chcą zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji ale przede wszystkim na co dzień, a także uświadomić wszystkim kierującym, że nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych.

                Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Od początku roku zielonogórscy policjanci zatrzymali już 10 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.