Działania "Dyskoteka" - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Działania "Dyskoteka"

Data publikacji 05.02.2018

Ostatni weekend minął pod znakiem działań „Dyskoteka”, mających na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych, a także kierujących będących pod działaniem narkotyków. Te wzmożone działania miały także zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta i wszystkim osobom bawiącym się na imprezach dyskotekowych i w pubach.

Zielonogórscy policjanci postanowili powrócić do organizowania wzmożonych działań weekendowych pn. „Dyskoteka”, w związku z bardzo dużą ilością interwencji w okolicach lokali rozrywkowych, głównie w centrum miasta. Często zdarza się, że młodzi ludzie rozbawieni po wyjściu z lokali, będąc pod wpływem alkoholu, siadają za kierownicę lub prowokują różnego rodzaju awantury, dlatego też postanowili przeciwdziałać takim zachowaniom.

Do działań podczas minionego weekendu zaangażowanych było dodatkowo – oprócz służb podejmujących interwencje na terenie miasta i powiatu -  kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego i Ogniw Patrolowo – Interwencyjnych. Policjanci skupili się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa, a także zapobieganiu popełnianiu przestępstw czy wykroczeń w rejonach dyskotek, pubów i innych lokali rozrywkowych, jak również sprawdzaniu stanu trzeźwości osób poruszających się po zielonogórskich drogach.

Podczas działań policjanci wylegitymowali 165 osób, ujawnili 34 wykroczenia i nałożyli 21 mandatów karnych, wobec 6 osób skierowali wnioski do sądu o ukaranie, kolejne 6 osób trafiło do izby wytrzeźwień.

Ponadto policjanci zatrzymali dwóch sprawców na tzw. „gorącym uczynku”. Jednym z nich był 45-letni mężczyzna zatrzymany za kierownicą  opla corsy. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że ma niemal 0,4 promila alkoholu. Ponadto samochód, którym kierował 45-latek nie miał zalegalizowanych tablic rejestracyjnych i nie był dopuszczony do ruchu, a także nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dodatkowo w samochodzie nie działały światła, co było skutkiem zwarcia instalacji elektrycznej.

Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów 45-latek będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z zapisem w kodeksie karnym grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na parking.

             

Działania „Dyskoteka” będą prowadzone cyklicznie. Wierzymy, że dzięki takim działaniom i ich nagłośnieniu osoby bawiące się w pubach i dyskotekach po wyjściu z imprez będą wracać  spokojnie do domów, najlepiej taksówką, a ci, którzy wybiorą się na nocny spacer, nie będą wszczynać awantur.