Po służbie zatrzymał złodziei - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Po służbie zatrzymał złodziei

Data publikacji 08.01.2018

Zielonogórski policjant st asp. Maciej Matuszewski z Wydziału Prewencji będący po służbie zatrzymał sprawców kradzieży sklepowej. Kobieta i mężczyzna, którzy wynieśli alkohol szybko przekonali się, że takie ryzyko nie jest opłacalne - zostali ukarani mandatami – po 500 zł.

                W sobotę /6.01/ st. asp. Maciej Matuszewski będący po służbie, wszedł do jednego ze sklepów spożywczych na osiedlu „Morelowe”, żeby zrobić zakupy. W pewnej chwili, gdy już stał w kolejce do kasy, zauważył dwie osoby – kobietę i mężczyznę, wynoszących alkohol, za który nie zapłacili. Bez chwili wahania, st. asp. Matuszewski powiadomił telefonicznie o zdarzeniu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, a sam udał się w pościg za sprawcami kradzieży sklepowej.

                Gdy policjant wyszedł ze sklepu zauważył parę niosącą skradzione puszki z piwem,  oddalająca się w kierunku jednego z bloków. St. asp. Maciej Matuszewski podbiegł do nich, wylegitymował się i zatrzymał. W chwilę później podjechali policjanci będący w służbie i wypisali sprawcom kradzieży mandaty karne w wysokości po 500 zł. każdy. Skradziony alkohol wrócił do właściciela sklepu, który nie krył radości, bo jak oświadczył, kradzieże sklepowe są dla niego prawdziwą plagą.

                To nie pierwsza taka interwencja w czasie wolnym od służby st. asp. Macieja Matuszewskiego. Około 2 tyg. temu, będąc na zakupach, zatrzymał osobę poszukiwaną.