Odpowie za przestępstwa narkotykowe - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Odpowie za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 01.12.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został on aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

            W wyniku prowadzonych działań operacyjnych zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego zamieszkuje 25-letni mężczyzna, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających i najprawdopodobniej może je także sprzedawać innych osobom. Policjanci namierzyli samochód, którym mężczyzna się poruszał i zatrzymali go do kontroli.

            W trakcie prowadzonej kontroli 25-latek zachowywał się bardzo nerwowo, a powód tego zdenerwowania policjanci poznali, gdy otworzyli przewożoną przez niego reklamówkę. Wewnątrz znajdował się dwa woreczki z zapięciem strunowym z zawartością 10 tabletek: 5 koloru zielonego oraz 5 szt. niebieskich, woreczek strunowy z zawartością białej substancji oraz waga elektroniczna. Ponadto w samochodzie, którym jechał policjanci znaleźli kolejne tabletki, woreczek z suszem roślinnym koloru zielonego, a także dwa pakiety z zawartością woreczków plastikowych z zapięciem strunowym, trzy opakowania różnych leków, którymi obrót jest zabroniony.

            25-latek został zatrzymany, a policjanci udali się do jego mieszkania na przeszukanie. Do pomocy policjanci zaangażowali funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze – Babimoście z psem służbowym specjalizującym się w wykrywaniu narkotyków. Po przybyciu do miejsca zamieszkania funkcjonariusze przystąpili do przeszukania w trakcie, którego pies służbowy oznaczył mały metalowy sejf. Po otwarciu sejfu policjanci znaleźli wewnątrz substancje psychotropowe w postaci tabletek ekstazy i amfetaminy, a także woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego barwy zielonej oraz pieniądze w kwocie 850 zł i 10 euro. Po zważeniu  zabezpieczonych substancji oraz przeliczeniu tabletek okazało się, że w sejfie było 1040 szt. tabletek ecstasy, ponad 55 gramów amfetaminy, a także ponad 11 gramów marihuany. Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły zawartość woreczków.

            Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a także wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości takich substancji. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze 25-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

 

-