Zielonogórscy policjanci „Kręcili dla Marcina” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zielonogórscy policjanci „Kręcili dla Marcina”

Data publikacji 09.10.2017

Funkcjonariusze służb mundurowych z całej Polski włączyli się w charytatywny sztafetowy rajd rowerowy „KRĘCIMY DLA MARCINA” organizowany w dniach 22 września – 14 października. Policjanci z KMP w Zielonej Górze w sobotę 7 października również wzięli w nim udział na trasie Nowy Tomyśl - Zielona Góra – Żary.

 

Nieformalna grupa koleżeńska „MUNDUR NA ROWERZE” zrzeszająca  funkcjonariuszy i pracowników Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei oraz żołnierzy Wojska Polskiego zorganizowała w dniach 22 września - 14 października charytatywny sztafetowy rajd rowerowy pod nazwą "Kręcimy dla Marcina". Trasa długości ponad 4.000 przebiega przez całą Polskę.

Nie mogło zabraknąć w takiej akcji także zielonogórskich policjantów – wielu z naszych kolegów od wielu lat jeździ na rowerach dla przyjemności i ściga się na różnych sportowych imprezach. Tym razem wsiedli na rowery nie tylko dla przyjemności, ale w szlachetnym celu. Ideą rajdu jest bowiem propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, m.in. przez jazdę na rowerze, ale co ważniejsze - zbiórka środków na leczenie Marcina - policjanta z Rzeszowa, służącego w tamtejszym Wydziale Prewencji, który choruje na nowotwór złośliwy o nazwie mięsak.

KMP w Zielonej Górze w rajdzie reprezentowali kom. Janusz Czechowski i asp. Wojciech Tomkiewicz, którzy pokonali trasę z Zielonej Góry do Żar oraz asp. Arkadiusz Goszczyński i asp. Jarosław Stankiewicz, którzy jechali w grupie funkcjonariuszy na trasie Nowy Tomyśl – Zielona Góra.

Akcję objęła swoim patronatem Podkarpacka Grupa Wojewódzka IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów). Uruchomiony został specjalny rachunek bankowy, na który można wpłacać środki na wsparcie zmagającego się z rakiem policjanta:


Podkarpacki Bank Spółdzielczy - Oddział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4. 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003
w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" - darowizna dla Marcina

Ładowanie odtwarzacza...