Policjanci na spotkaniach edukacyjnych - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci na spotkaniach edukacyjnych

Data publikacji 05.10.2017

Zielonogórscy policjanci często odwiedzają dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, a podczas tych spotkań przekazują wiele treści edukacyjnych, profilaktycznych, a czasami wyjaśniają też zasady i procedury z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Cykl takich spotkań odbył się kilka dni temu w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". W spotkaniach wzięło udział 140 osób.

                Policjantka z Zespołu ds. prof. Społecznej Nieletnich i Patologii  Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze spotkała się z uczniami  pięciu klas pierwszych oraz dwóch klas drugich Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze. Spotkana miały charakter informacyjno – edukacyjny, a ich celem było między innymi: przedstawienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa komunikacyjnego, czy też zwrócenie uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

                Ponadto podczas spotkań policjantka omówiła także problematykę reagowania w sytuacjach zagrożeń oraz przewidywania sytuacji trudnych, z którymi mogą zetknąć się dzieci. Mówiła także o tym jak zachować się gdy dochodzi do kontaktu z osobą obcą, a także omawiała przepisy prawa aby utrwalić prawidłowe postawy dotyczące poszanowania tych przepisów. Dodatkowo policjantka przedstawiła również rolę i zadania wykonywane w zawodzie Policjanta w zakresie dbania o przestrzeganie przepisów obowiązującego prawa.

                Na zakończenie spotkań wszyscy uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, a policjantka wręczyła także odblaski zachęcając do ich noszenia, szczególnie teraz, jesienią, gdy na drogach coraz szybciej zapada zmierzch.

                W przeprowadzonych spotkaniach wzięli uczniowie z siedmiu klas, w sumie 140 osób.