Aktualności

Razem w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 04.10.2017

Zielonogórscy policjanci już od wielu lat współpracują z Miejskim Zakładem Komunikacji przy realizacji różnego rodzaju kampanii profilaktycznych promujących bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Dzięki życzliwości i wsparciu pani dyrektor MZK Barbary Langner, od dzisiaj w autobusach miejskich znowu pojawią się plakaty ostrzegające przed kradzieżami i oszustwami metodą „na wnuczka”.

            W zielonogórskich autobusach komunikacji miejskiej już od wielu lat znaleźć można informacje o bezpieczeństwie przekazywane przez policjantów z komendy miejskiej w Zielonej Górze, a adresowane do osób podróżujących autobusami. Policjanci na plakatach, ulotkach i prezentacjach multimedialnych przypominają o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa i przestrzegają przed różnego rodzaju przestępczymi działaniami, m.in. kradzieżami czy oszustwami.

            Wielokrotnie organizowane były kampanie przestrzegające przed kieszonkowcami działającymi w tłumie, autobusach czy na przystankach. Policjanci przypominali, że kradzieże są także często wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, którzy nie zwracają należytej uwagi na swoje kieszenie czy torebki. Poprzez plakaty i informacje w autobusach chcieli ograniczyć i wyeliminować działanie złodziei kieszonkowych zwiększając jednocześnie świadomość podróżnych.

            Zielonogórzanie znają także kampanię informacyjno – edukacyjną zielonogórskiej Policji UWAGA – OSZUST dotyczącą oszustw metodą „na wnuczka”. Kampania spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem społecznym, dlatego po krótkiej przerwie policjanci wraz z przedstawicielami MZK postanowili do niej powrócić.

            W ramach kampanii w zielonogórskich autobusach komunikacji miejskiej pojawią się plakaty pod hasłem „Uwaga – oszust” z ostrzeżeniami skierowanymi głównie do seniorów, bo to najczęściej oni padają ofiarami oszustów działających tą metodą. Z informacjami tymi powinni się także zapoznać ludzie młodzi -  wnuczkowie, siostrzeńcy, osoby mające w swoim otoczeniu osoby starsze, które warto ostrzec czy przekazać im informacje jak nie dać się oszukać.

Zarówno policjanci, jak i pracownicy MZK są przekonani, że dzięki tym informacjom zwiększy się świadomość społeczna dotycząca metod jakimi posługują się oszuści czy domokrążcy i kolejne osoby nie dadzą się oszukać czy też okraść.

 

 

Powrót na górę strony