Działania „Prędkość” z nowym fotoradarem - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Działania „Prędkość” z nowym fotoradarem

Data publikacji 26.09.2017

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko.

Zielonogórscy policjanci sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierujący jadący ulicami miasta i powiatu. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego mogą się spodziewać mandatów i punktów karnych. Jak zwykle policjanci będą bardzo surowi dla nietrzeźwych kierujących.

                Zadaniem policjantów podczas działań będzie przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość,  sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów, kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i przestrzegania obowiązku używania pasów bezpieczeństwa, a także włączania świateł mijania.

                Do działań policjanci używają coraz nowocześniejszego sprzętu m.in. najnowszego miernika laserowego Ultralyte z funkcją nagrywania popełnionego wykroczenia, który został przekazany przez Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, a także najnowszego alkomatu iBlow, który otrzymali z Fundacji Bezpieczne Miasto, a zakupione zostały ze środków Urzędu Miejskiego

                Poprzez kolejne działania policjanci chcą zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji ale przede wszystkim na co dzień, a także uświadomić wszystkim kierującym, że nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych.