Aktualności

Skuteczne działania policjantów – sprawca napadu na ekspedientkę zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 06.09.2017

Policjanci już w kilka godzin po zdarzeniu namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który napadł ekspedientkę w jednym ze sklepów spożywczych w Zielonej Górze, odepchnął ją tak, że kobieta upadła, a następnie zabrał całodniowy utarg i uciekł. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

                1 września w nocy dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zaalarmowała pracownica sklep spożywczego, która powiadomiła o napadzie na jej koleżankę ekspedientkę, do którego miało dojść w sklepie spożywczym przy ul. Braci Gierymskich w Zielonej Górze. Jak opowiedziała policjantom napadnięta kobieta, tuż przed zamknięciem sklepu wszedł do środka młody mężczyzna w kapturze na głowie. Mężczyzna  przez chwilę coś oglądał, gdy nagle ją zaatakował popychając tak, że upadła i uderzyła głową o posadzkę. Kobieta zdążyła zauważyć, że sprawca miał w ręku jakiś przedmiot, okazało się później, że był to nóż. Oszołomiona kobieta nie była w stanie zareagować, natomiast sprawca zabrał cały utarg z kasetki i uciekł w nieznanym kierunku. Gdy ekspedientka doszła do siebie powiadomiła policję.

                Zielonogórscy kryminalni natychmiast podjęli działania, żeby namierzyć i zatrzymać sprawcę. Już po kilku godzinach wpadli na trop przestępcy. Kryminalni ustalili miejsce pobytu mężczyzny i pojechali go zatrzymać. Zielonogórskim policjantom towarzyszył funkcjonariusz z Krosna Odrzańskiego, który pełnił służbę w Zielonej Górze w ramach zabezpieczenia Winobrania.  

                Zatrzymanym okazał się 19-latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co kodeks karny przewiduje karę co najmniej 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zwrócili się do Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze aby skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Ładowanie odtwarzacza...