Wakacyjny festyn - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Wakacyjny festyn

Data publikacji 10.08.2017

W minioną niedzielę (06.08) policjanci Komisariatu Policji w Sulechowie, już po raz trzeci wzięli udział w letnim festynie w Borku zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

 

         W trakcie festynu policjanci prowadzili konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników związane  z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Popularnością cieszyły się również krzyżówki, puzzle i zagadki dotyczące bezpiecznych zachowań. Nie zabrakło zadań związanych z zasadami bezpieczeństwa w okresie letnim. Za poprawne udzielenie odpowiedzi policjanci wręczali nagrody w postaci opasek odblaskowych, książeczek edukacyjnych, słodyczy, kamizelek odblaskowych oraz cieszących się szczególnym zainteresowaniem silikonowych światełek do roweru.

 

          Uczestnicy festynu bardzo chętnie brali udział w konkurencjach sprawnościowych z użyciem tzw. „alkogogli” i „narkogogli”. Używając tych nietypowych gogli mogli poczuć jakie zaburzenia świadomości i koncentracji powoduje upojenie alkoholowe czy odurzenie narkotykami. Swoje umiejętności w pokonaniu toru przeszkód przedstawiali zarówno dorośli, jak i dzieci. Dużą atrakcją festynu była prezentacja policyjnego wyposażenia wykorzystywanego przez mundurowych w codziennej służbie, nie zabrakło wówczas chętnych do robienia pamiątkowych zdjęć.

 

         Festyn były również okazją do rozmów policjantów z młodymi osobami o pracy w szeregach Policji oraz przedstawienia im etapów postępowania kwalifikacyjnego. Zainteresowanym wręczano  ulotki opracowane przez Zespół do Spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp.

 

         Za pomoc w organizacji festynu policjanci otrzymali pisemne podziękowanie od Przewodniczącej Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Borku  zaczynające się od motta Flory Edwards "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas".

 

na podst. materiałów  KP Sulechów