Zatrzymani zaraz po kradzieży - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymani zaraz po kradzieży

Data publikacji 04.08.2017

Doświadczenie zielonogórskich dzielnicowych i ich dobra znajomość swojego rejonu są nieocenione przy poszukiwaniu sprawców przestępstw. Podobnie było w ostatnią środę (02.08). Dwaj sprawcy kradzieży rozbójniczej zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Komisariatu II Policji po 30 minutach od zdarzenia. Dzisiaj sąd aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące.

 

Dyżurny KMP Zielona Góra został w południe powiadomiony o kradzieży alkoholu w sklepie przy ul.Kożuchowskiej. Pracownik ochrony zauważył na monitoringu mężczyznę, który chowa w spodnie 3 butelki drogiego alkoholu i wychodzi ze sklepu. Pracownik pobiegł za mężczyzną, zatrzymał go na parkingu sklepu i próbował odzyskać skradziony towar. Wtedy podbiegł do nich drugi ze sprawców i użył gazu łzawiącego kierując go w twarz pracownika sklepu.

Patrol dzielnicowych z KP II, który przyjechał na miejsce, po opisie sprawców już wiedział kogo ma szukać. Po penetracji terenu policjanci zatrzymali obydwu sprawców 30 minut po zdarzeniu. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Niestety nie mieli już przy sobie skradzionego alkoholu, który zdążyli wcześniej sprzedać.

Zatrzymani to 35-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 37-letni mieszkaniec gminy Czerwieńsk. Mężczyźni są znani zielonogórskim policjantom, mają na swoim koncie podobne przestępstwa. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej za co grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Zielonogórska Policja zwróciła się do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze o skierowanie do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obydwu sprawców. Sąd przychylił się do wniosku i dzisiaj obaj mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.