Uroczyste obchody Święta Policji w Zielonej Górze. - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji w Zielonej Górze.

Data publikacji 28.07.2017

24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. Ten dzień to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. Obchody Święta Policji w Zielonej Górze odbyły się natomiast dzisiaj, 28 lipca w centrum miasta na Placu Bohaterów.

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim Policjantkom oraz Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.  Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystą mszą świętą koncelebrowaną przez księdza kanonika Leszka Kazimierczaka, Kapelana zielonogórskiej Policji, Ks. Jerzego Piaseckiego, Kapelana Lubuskiej Policji oraz ks. Andrzeja Ignatowicza, proboszcza parafii pw. św Ducha. Wszystkich zgromadzonych przywitał proboszcz parafii konkatedralnej ksiądz Włodzimierz Lange.

Podczas uroczystości na Placu Bohaterów, Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Roman Sondej wręczył nadane przez Prezydenta RP medale za długoletnią służbę, natomiast Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Janiak w asyście Komendanta  Miejskiego Policji podinsp. Piotra Fabijańskiego wręczył policjantom odznaczenia „Zasłużony Policjant”, a także awanse na wyższe stopnie. Następnie komendanci podziękowali za współpracę samorządowcom i przedstawicielom innych służb oraz złożyli najlepsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

W tym roku podczas obchodów Święta Policji w Zielonej Górze awans na wyższy stopień otrzymało 120 funkcjonariuszy, a 10 zostało odznaczonych: 6 przez Prezydenta RP, a 4 przez Ministra Spraw Wewnętrznych. 17 zielonogórskich Policjantów otrzymało nagrody od Prezydenta Miasta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, które w jego imieniu wręczył zastępca Pan Krzysztof Kaliszuk. Burmistrzowie i Wójtowie  Sulechowa, Babimostu, Kargowej i Trzebiechowa, także postanowili wyróżnić nagrodami pieniężnymi ośmiu policjantów pracujących w ich gminach.