Wakacyjny stały punkt kontroli autobusów - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Wakacyjny stały punkt kontroli autobusów

Data publikacji 04.07.2017

Wakacje to okres wyjazdów dzieci i młodzieży na obozy i kolonie. Zielonogórscy policjanci codziennie kontrolują autobusy wiozące młodych ludzi do miejsc wypoczynku. Od jutra do odwołania działać będzie na pętli MZK przy ul.Wrocławskiej STAŁY PUNKT KONTROLI w godzinach 7.00 – 9.00.

 

Transport dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku oraz różne wyjazdy jest ważnym aspektem bezpieczeństwa. Organizatorzy już od wielu lat muszą się liczyć z koniecznością kontroli autobusu przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Wiedzą o tym również przewoźnicy podstawiający autokary na wyjazdy.

Organizator wyjazdu powinien zobowiązać wynajętego przewoźnika, aby autobus wraz z tym kierowcą, który będzie jechał w trasę pojechał na ten punkt kontroli przed przyjazdem na miejsce zbiórki. Po kontroli zostanie wydany protokół zaświadczający dopuszczenie pojazdu do przewozu dzieci. Taki protokół pokontrolny kierowca powinien mieć przy sobie aby okazać go organizatorowi przed wyjazdem grupy.

W okresie wiosennym i letnim liczba wyjazdów jest wzmożona, zgłaszanych jest nawet kilkanaście takich kontroli dziennie. Dlatego w celu usprawnienia wyjazdów i skrócenia czasu oczekiwania na kontrolę uruchomiony zostaje STAŁY PUNKT KONTROLI AUTOBUSÓW w godzinach 7.00 – 9.00 od poniedziałku do piątku na pętli MZK przy ul.Wrocławskiej. Dyżurować tam będą policjanci oraz inspektorzy ITD, którzy sprawdzą trzeźwość kierującego, stan techniczny i wyposażenie autokaru.

W weekendy nadal można zgłaszać taką potrzebę pod alarmowym numerem telefonu 997 lub 68 4762411, najlepiej co najmniej dzień przed planowanym wyjazdem. Aby dzieci nie czekały zbyt długo na odjazd autobusu, warto zadbać żeby kontrola zaplanowana została pół godziny przed godziną odjazdu.