Aktualności

Czy wolno jest przechodzić przez drogę nie po przejściu dla pieszych? Policjanci ruchu drogowego odwiedzają przedszkolaków

Data publikacji 14.06.2017

Zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci stanowi niezwykle istotną rolę w społeczeństwie. Już od najmłodszych lat należy kształtować właściwe zachowania wśród najmłodszych, dlatego w dniu 12 czerwca 2017 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków z Akademii Talentów w Zielonej Górze.

Podczas spotkania funkcjonariusze uwrażliwili dzieci na niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się podczas poruszania się po drodze, w trakcie zabawy oraz w kontaktach z innymi ludźmi. Poprzez ćwiczenia przygotowali dzieci do bezpiecznego pokonywania przejścia dla pieszych. Zadbali również o zrozumienie przez dzieci jak ważną rolę mają do spełnienia zapinając pasy, jeżdżąc w fotelikach jako pasażerowie oraz pilnując, aby ich rodzice nie korzystali z telefonu komórkowego prowadząc samochód. Zwrócili uwagę na wybieranie bezpiecznych miejsc do zabaw na dworze. Przypomniano o numerach alarmowych w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Wszystkie dzieci były zaangażowane w prowadzone przez policjantów zabawy, zadawały pytania, które potwierdziły ich zainteresowanie bezpieczeństwem ruchu drogowego. Dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu i poznania pracy policjanta ruchu drogowego. Za aktywność przedszkolaków policjanci nagrodzili ich słodkimi upominkami oraz rozdali elementy odblaskowe i kolorowanki.

 

kom. Katarzyna Świerkowska – Teska

WRD KMP w Zielonej Górze