Zielonogórscy policjanci w kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zielonogórscy policjanci w kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 06.06.2017

„Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania MSWiA, której podstawowym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W ramach kampanii zielonogórscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą na festynach i piknikach, podczas których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.

            Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji jakie dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych przygotowują zielonogórscy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Ostatnio promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach wśród rowerzystów na Festynie Lotniczym, przypominali o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na co dzień na festynie rodzinnym w Bukowie oraz pikniku z okazji Święta Czekolady w Kargowej, a wkrótce przeprowadzą imprezę dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

            Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem w różnych sytuacjach: na drogach, podczas wypoczynku nad wodą, podczas wycieczek górskich czy podczas spędzania wolnego czasu w mieście, szkole czy na podwórku. Policjanci poświęcą też wiele uwagi bezpiecznemu i odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu.

            Podczas ostatnich działań na Festynie Lotniczym w Przylepie, policjanci zorganizowali specjalne stoisko, gdzie każdy mógł z nimi porozmawiać i otrzymać potrzebne informacje na interesujący go temat. Stoisko przez cały czas było oblegane przez rodziny z dziećmi, co stanowiło doskonałą okazję zarówno do rozmów i dyskusji na tematy bezpieczeństwa jak i promowania zawodu policjanta. Ponadto policjanci ruchu drogowego włączyli się do działań na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów rozdając im odblaski, a także promowania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród uczestników Airshow Bike – ogólnopolskiego maratonu na rowerach stacjonarnych.