Aktualności

Policjanci brali udział w festynie lotniczym i zadbali o bezpieczeństwo jego uczestników

Data publikacji 05.06.2017

Zielonogórscy policjanci zabezpieczali Festyn Lotniczy zorganizowany na lotnisku sportowym w Przylepie z okazji Dnia Dziecka i 60-lecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Podczas pikniku promowali także zawód policjanta, bezpieczne poruszanie się po drogach rowerem, a dla najmłodszych przygotowali wiele niespodzianek i pokaz policyjnego sprzętu. W imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób.

                 3 czerwca 2017 na lotnisku sportowym w Przylepie odbył się piknik lotniczy wraz z pokazami akrobacji samolotowych, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka i 60-lecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra pana Janusza Kubickiego. Aby impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie potrzebne były wielotygodniowe przygotowania, w których uczestniczyli m.in. zielonogórscy policjanci.

Przygotowanie do zabezpieczenia tak dużej imprezy, w której według szacunków organizatorów, miało wziąć udział nawet kilka tysięcy osób, wymaga ogromnego nakładu sił, pacy planistycznej i wielotygodniowych przygotowań tym bardziej, że cały festyn miał trwać kilka godzin, od południa aż do późnych godzin wieczornych. Zielonogórscy policjanci wspólnie z organizatorem ustali i przygotowali m.in. zmianę organizacji ruchu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom festynu. Przedstawiciele organizatora wspólnie z policjantami wzięli pod uwagę wszystkie okoliczności i zdecydowali, że poza nielicznymi wyjątkami, na festyn nie będzie można wjeżdżać samochodami, przygotowany został natomiast parking strzeżony dla rowerzystów i zwiększono ilość autobusów dowożących uczestników na lotnisko.

Zielonogórska Komenda Miejska Policji została poproszona także o zorganizowanie stoiska, na którym byłby prezentowany policyjny sprzęt. Policjanci zielonogórscy przygotowali na tę okazję stoisko, na którym oprócz policyjnego sprzętu promowali zawód policjanta. Ponadto zarówno dla najmłodszych jak i towarzyszących im opiekunów przygotowali wiele atrakcji: odblaskowe upominki, książeczki, a także zorganizowali konkursy zręcznościowe z użyciem alko- i narkogogli. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyła się broń gładkolufowa i pistolet automatyczny, a ponadto każdy chciał sobie zrobić zdjęcie na policyjnym motocyklu.