Aktualności

Wyróżnij najlepszych. Trwa plebiscyt „Lubuski dzielnicowy bliżej nas”

Data publikacji 08.06.2017

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest partnerem plebiscytu „Lubuski dzielnicowy bliżej nas” organizowanego przez Gazetę Lubuską. Mieszkańcy województwa mają szansę wskazać dzielnicowego, który zasługuje na szczególne wyróżnienie. Plebiscyt „Lubuski dzielnicowy bliżej nas” to szansa na jeszcze lepsze poznanie swojego dzielnicowego. 212 kandydatów z całego województwa przedstawi swoje sylwetki. Każdy z nich opowie o swojej pracy.

Dzielnicowi sporo czasu spędzają w swoich rejonach służbowych, ale zapewnie niewiele osób miało okazję zapytać, dlaczego wybrali służbę w Policji. Z każdym dzielnicowym wiąże się inna historia. Jednak ich wspólną cechą jest chęć pomagania innym i częsty kontakt z mieszkańcami dzielnicy. Ta grupa policjantów to funkcjonariusze tzw. pierwszego kontaktu. Znają doskonale swoje rejony, ludzi, którzy w nich mieszkają i ich problemy. Są rozpoznawalni. Kiedy tylko ktoś się do nich zgłosi, starają się wskazać najlepsze rozwiązanie. Mieszkańcy województwa lubuskiego mają okazję zagłosować na swojego dzielnicowego, doceniając jego zaangażowanie w codzienną pomoc innym. Plebiscyt wskaże tych, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie.

Głosowanie podzielono na dwa etapy. Do finału wojewódzkiego awansuje 26 dzielnicowych w dwóch kategoriach: z każdego powiatu policjant rejonu miejskiego i pozamiejskiego (wyjątek stanowi rejon miejski KMP w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. - tutaj awans uzyska dwóch funkcjonariuszy). Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. 30 czerwca br. nagrodzi po trzech najlepszych i  najbardziej wyróżniających się dzielnicowych.

Szczegółowy regulamin plebiscytu znajduje się na stronie Gazety Lubuskiej:

Sylwetki dzielnicowych można odnaleźć na stronach komend miejskich i powiatowych województwa lubuskiego, a także tutaj: http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/a/lubuski-dzielnicowy-blizej-nas-glosowanie-rozpoczete,12090123