Zatrzymany za rozbój - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymany za rozbój

Data publikacji 18.05.2017

Sulechowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju już w godzinę po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

                Do zdarzenia doszło 16 maja 2017 ok. godz. 21.00 w jednej z miejscowości w gminie Trzebiechów. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, gdy wracał do domu, w pewnej chwili podszedł do niego jakiś mężczyzna i wykorzystując fakt, że pokrzywdzony był pod wpływem alkoholu, obezwładnił go, przewrócił na ziemię, a następnie zabrał portfel z pieniędzmi w kwocie 1200 zł i dokumentami. Jak ustalili później policjanci, za te pieniądze sprawca kupił m.in. skrzynkę piwa i papierosy.

                W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, policjanci z komisariatu w Sulechowie wytypowali potencjalnego sprawcę i zatrzymali go już w godzinę po zdarzeniu. Okazało się, że to 33-letni mężczyzna, znany policji i już wcześniej notowany, ale za inne przestępstwa. Przy zatrzymanym znaleziono i odzyskano część pieniędzy oraz skrzynkę piwa. 33-latkowi przedstawiono zarzut rozboju, a następnie został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

                Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, a ponadto Prokurator orzekł także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Według kodeksu karnego za to przestępstwo grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.