Powiatowy Turniej BRD w Czerwieńsku - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Powiatowy Turniej BRD w Czerwieńsku

Data publikacji 16.05.2017

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pełnia rolę jurorów w eliminacjach gminnych i powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Organizatorem tego ogólnopolskiego konkursu jest Komenda Główna Policji wraz z Polskim Związkiem Motorowym, Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Edukacji Narodowej przy wsparciu  Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

W ramach turnieju, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji i Komisariatu Policji II w Zielonej Górze zostali zaproszeni do prowadzenia konkurencji "Miasteczko Ruchu Drogowego" oraz "Tor sprawnościowy”. Mundurowi zwracali uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego stwarzające zagrożenie, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej lub znaków drogowych oraz błędy uczestników na pokonywanych przeszkodach.

Celem Turnieju jest przede wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, promowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Ważnym elementem jest także nauka podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zachęcanie dzieci i młodzieży do korzystania z roweru jako środka transportu, a także propagowanie rekreacji i sportu.

Turniej ma charakter wieloetapowy i na terenie powiatu zielonogórskiego podzielony jest na eliminacje szkolne, gminne i powiatowe. Zwycięzcy etapu powiatowego zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego.

Ładowanie odtwarzacza...