Policjant w przedszkolu - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjant w przedszkolu

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z Zespołu ds. prewencji kryminalnej oraz dzielnicowi KMP w Zielonej Górze często odwiedzają przedszkola w naszym powiecie. Podczas tych spotkań mówią dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w zabawie, w kontakcie z obcymi osobami oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przedszkolaki często obdarowują policjantów własnoręcznie wykonanymi prezentami.

 

 

Policjanci zielonogórskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy przedszkolaki dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

 

Te spotkania są jednak bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami czy podczas spotkania z psem. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym i elementom odblaskowym. Policjanci mają również dla dzieci drobne upominki na pamiątkę spotkania. Często wraz z policjantem przedszkole odwiedza Tygrys LUPO, z którym spotkanie sprawia dzieciom wiele radości.

 

W ostatnich dniach policjant z Zespołu ds. prewencji kryminalnej KMP w Zielonej Górze odwiedził Przedszkole Sióstr Św. Elżbiety w Zielonej Górze. Dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały wesołe odblaski.