1,8 promila i jazda zakończona na płocie - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

1,8 promila i jazda zakończona na płocie

Data publikacji 12.05.2017

Policjanci z Sulechowa zatrzymali wczoraj kierującego, który prowadził samochód mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna próbował uciec policjantom, ale jego jazda zakończyła się na płocie przy Al.Niepodległości w Sulechowie.

 

 

Dyżurny KP w Sulechowie wczoraj po godzinie 21.00 wysłał patrol na interwencję domową. Policjanci dojeżdżając pod wskazany adres zauważyli, że z budynku wychodzi mężczyzna i wsiada do zaparkowanego samochodu marki Peugeot. Mimo policyjnych sygnałów do zatrzymania mężczyzna odjechał, a policjanci ruszyli za nim radiowozem. Jazda Peugeota zakończyła się kilka minut później na płocie jednej z posesji przy Alei Niepodległości. Wcześniej samochód otarł się bokiem o mur innego budynku.

 

 

Sprawdzenie stanu trzeźwości kierującego przyniosło spodziewany rezultat  - mężczyzna miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Sulechowianin został zatrzymany, usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i straci prawo jazdy na czas określony przez sąd.

 

 

Przypominamy :

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.