Zielonogórscy policjanci na uroczystości 3 Maja - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zielonogórscy policjanci na uroczystości 3 Maja

Data publikacji 04.05.2017

Cała Polska świętowała wczoraj 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku, w uroczystych obchodach tego narodowego święta brali udział również zielonogórscy policjanci. Jednostkę reprezentował Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze nadkom. Piotr Fabijański wraz z Komendantem II Komisariatu podinsp. Jackiem Wołoszańskim oraz Zastępcą Naczelnika Sztabu Policji i Prewencji asp.sztab. Sławomirem Wasielem.

 

 

Konstytucja Rzeczypospolitej uchwalona 3 Maja 1791 roku na Zamku Królewskim w Warszawie uznana jest za pierwszą spisaną i nowoczesną konstytucję w Europie i drugą na Świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Święto Konstytucji 3 Maja jest w naszym kraju świętem państwowym, obchodzonym uroczyście i oficjalnie w wielu miastach i mniejszych miejscowościach.

 

Co roku udział w uroczystych obchodach orgaznizowanych przez władze Zielonej Góry biorą także zielonogórscy policjanci. Wczoraj Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze reprezentował Komendant Miejski nadkom. Piotr Fabijański wraz Komendantem II Komisariatu podinsp. Jackiem Wołoszańskim oraz Zastępcą Naczelnika Sztabu Policji i Prewencji asp.sztab. Sławomirem Wasielem. Obecny był także policyjny poczet sztandarowy ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zielonogórskie obchody rozpoczęły się uroczystą mszą w Kościele Konkatedralnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Po mszy poczty sztandarowe, kompania honorowa oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod obelisk Konstytucji 3 Maja, gdzie nastąpiły okolicznościowe wystąpienia, złożono kwiaty oraz odczytany został apel pamięci.

Pliki do pobrania

  • 19.7 MB