Aktualności

Zielonogórscy dzielnicowi bliżej mieszkańców

Data publikacji 02.05.2017

Nowoczesność i współpracę z mieszkańcami promują dzielnicowi z zielonogórskich komisariatów na spotkaniach z mieszkańcami miasta oraz gminy, gdzie przedstawiają założenia nowego programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacja mobilna Moja Komenda, to nowoczesne narzędzia komunikacji do korzystania z których, zachęcają dzielnicowi na spotkaniach.

                O dzielnicowych zwykło się mówić, że to „policjanci pierwszego kontaktu”, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców i ważnych dla nich spraw. To oni najczęściej spotykają się z mieszkańcami, aby wyjaśniać aspekty prawne sytuacji, w których ci się znaleźli, pomagać w rozwiązywaniu codziennych problemów czy szukać rozwiązań trudnych sytuacji. To właśnie do dzielnicowego mieszkańcy zwracają się najczęściej o pomoc w sytuacjach, gdy szukają kogoś komu można zaufać.

                Spotkania z mieszkańcami miast, miasteczek czy wsi, choćby w najodleglejszych miejscach powiatu zielonogórskiego należą do codziennych zadań dzielnicowych. To właśnie wtedy nawiązuje się specyficzna więź pomiędzy dzielnicowymi, a mieszkańcami, którzy czują, że mogą liczyć na swojego dzielnicowego w każdej sytuacji. Dzięki temu chętnie przyjmują informacje dotyczące nie tylko bieżących spraw, ale także nowych rozwiązań wprowadzanych przez policję dla poprawy bezpieczeństwa obywateli.

                Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacja mobilna Moja Komenda, a także założenia nowego programu „Dzielnicowy bliżej nas” - to właśnie o takich nowych rozwiązaniach wprowadzonych przez Policję i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opowiadali mieszkańcom dzielnicowi na spotkaniu w Ochli. Dzielnicowi zachęcali do korzystania z nowego narzędzia internetowego jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy sami anonimowo mogą powiadomić Policję o zagrożeniach w swojej okolicy. Omawiali zasady działania i sposób korzystania z mapy, a także płynące z tego korzyści: realny wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy czy ograniczenie lub wręcz wyeliminowanie niektórych zagrożeń.

                Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu była aplikacja mobilna na smartfony „Moja Komenda”, dzięki której mieszkańcy w łatwy sposób mogą sprawdzić dane dzielnicowych numery telefonów czy adresy komend lub komisariatów. Ponadto dzielnicowi przedstawili mieszkańcom założenia nowego programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, który podkreśla konieczność ścisłej współpracy Policji ze społeczeństwem.

Na zakończenia spotkania policjanci zostali dosłownie zasypani pytaniami dotyczącymi przedstawionych tematów, ale także mieszkańcy zwracali się do nich w innych sprawach. Ponadto okazało się, że niektórzy mieszkańcy doskonale orientują się w „nowinkach” policyjnych i korzystali już zarówno z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jak i aplikacji Moja Komenda. Policjanci przekazali mieszkańcom materiały informacyjne dotyczące poruszonych na spotkaniach zagadnień.

 

 

Powrót na górę strony