Kolejny cios w narkotykowy biznes - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Kolejny cios w narkotykowy biznes

Data publikacji 28.04.2017

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową prowadzą pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze sprawę, dotyczącą wprowadzania do obrotu na terenie Zielonej Góry narkotyków: amfetaminy, marihuany i tabletek extazy. Do sprawy zatrzymano 4 osoby. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana. Sprawa jest rozwojowa.

            Sprawa miała swój początek już w 2016 roku, kiedy to w czerwcu i lipcu doszło do pierwszych zatrzymań. Wówczas, w centrum Zielonej Góry, zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 32 i 35 lat, a przy zatrzymanych zabezpieczono narkotyki: amfetaminę i marihuanę, a także inne rzeczy pochodzące z przestępstwa lub służące do popełniania przestępstw narkotykowych.

Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo, a funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową sukcesywnie, przy pomocy zaawansowanych metod operacyjnych zbierali materiał dowodowy, dzięki czemu w grudniu 2016 doszło kolejnych zatrzymań. Wtedy to zatrzymano mężczyznę  w wieku 23 lat. Przy mężczyźnie ujawniano ok 40 gramów amfetaminy jak i marihuanę oraz wagi elektroniczne.

    

W marcu 2017 roku funkcjonariusze w Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze namierzyli i przy udziale Grupy Realizacyjnej  KMP Zielona Góra zatrzymali do sprawy kolejnego mężczyznę w wieku 37 lat, który trudnił się udzielaniem  narkotyków na terenie Zielonej Góry, jak również był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze celem odbycia kary, a przez ostatnie miesiące ukrywał się poza granicą RP.

W trakcie prowadzonych czynności przy zatrzymanym 37-latku, a także w jego miejscu zamieszkania ujawniano narkotyki – amfetaminę i marihuanę – oraz młynki do mielenia marihuany, wagi elektroniczne jak również amunicję. 

            Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem do sądu o areszt tymczasowy wobec zatrzymanego 37-letniego mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował go na 3 miesiące. Wobec zatrzymanych wcześniej (w lipcu i grudniu 2016 roku) pozostałych mężczyzn, zastosowano dozory policyjne.

 

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadani narkotyków, natomiast materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie 37-latkowi dodatkowo zarzutów udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (marihuany – ponad pół kilograma, amfetaminy – ponad pół kilograma, 150 sztuk tabletek extazy. Łączna czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 40 tys. zł.). Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za udzielanie znacznych ich ilości do lat 10.

 

Ta wielowątkowa sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze i ma charakter rozwojowy.

 

Ładowanie odtwarzacza...