Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 26.04.2017

Zielonogórscy policjanci wczoraj (25.04) uczestniczyli jako jurorzy w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Sulechowie. W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z terenu gminy.

Wczoraj, 25 kwietnia 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych Gmina Sulechów przygotowała Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulechowie.

Celem organizowanego co roku Turnieju jest podnoszenie kultury jazdy i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w  ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - poprzez zabawę i sportową rywalizację.

Do prac Gminnego Komitetu Organizacyjnego Turnieju włączyli się również policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zielonej Górze oraz policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie. Policjanci wzięli udział w przeprowadzeniu testu teoretycznego dla zawodników, a następnie sędziowali podczas przejazdu na rowerze po torze sprawnościowym. Zawodnicy musieli również zdać egzamin z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w inscenizacji wypadku na drodze z udziałem rowerzysty.

W czasie Turnieju panowała miła atmosfera. Uczniowie rywalizowali między sobą dążąc do uzyskiwania jak najlepszych wyników – ale również wspaniale się bawili.