Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 31.03.2017

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj /30.03/ działania pod nazwą: „Sygnalizator – nie ignoruj”, których celem jest sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego i uświadomienie im konsekwencji wjeżdżania na skrzyżowanie niezgodnie z sygnalizacją.

                W związku z licznymi sygnałami od kierowców i pieszych, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego rozpoczęli cykl działań pod nazwą: „Sygnalizator – nie ignoruj”, podczas których będą sprawdzać czy kierujący poruszający się po ulicach miasta nie łamią przepisów wjeżdżając na skrzyżowania niezgodnie z sygnałem wyświetlanym na sygnalizatorze. Poprzez te działania, policjanci chcą zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego, jakie niesie za sobą takie zachowanie.  

                W środę, 29 marca br. na skrzyżowaniu ulic Zjednoczenia i Działkowej, kierujący samochodem ciężarowym przewożącym betonowe elementy nie zastosował się do sygnalizacji i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadzając do zderzenia z osobową skodą. Na szczęście kierująca skodą nie odniosła poważniejszych obrażeń.

                Policjanci ruchu drogowego chcą poprzez te działania zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo pieszych, którzy w zderzeniu z pojazdem zwykle odnoszą poważne obrażenia.

 

Możliwe konsekwencje przejazdu na czerwonym świetle przedstawia poniższy film

Ładowanie odtwarzacza...