Jechał za szybko - stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Jechał za szybko - stracił prawo jazdy

Data publikacji 23.03.2017

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego mężczyznę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 59km/h. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.

                W maju 2015 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Według znowelizowanych przepisów, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, policjant ma obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy.

                Po wprowadzeniu tych przepisów policjanci zauważyli, że kierujący zaczęli jeździć wolniej. Mimo tego co jakiś czas mundurowi zatrzymują kierujących, którzy lekceważą przepisy i tym samym bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Jeden z takich kierowców został zatrzymany w Bojadłach, a policyjny videorejestrator zarejestrował popełnione przez niego wykroczenie.

Kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, otrzymał 10 punktów karnych, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

               

Ładowanie odtwarzacza...