Nowoprzyjęte policjantki wypowiedziały słowa roty ślubowania - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Nowoprzyjęte policjantki wypowiedziały słowa roty ślubowania

Data publikacji 02.03.2017

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze nadkom. Piotr Fabijański spotkał się z nowoprzyjętymi policjantkami, które w jeszcze w tym roku zasilą szeregi zielonogórskiej jednostki. We wtorek, 28 lutego, zielonogórskie policjantki wraz z 20 innymi nowoprzyjętymi funkcjonariuszami z całego województwa złożyły ślubowanie w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. i Wojewody Lubuskiego.

Policjantki, które z powodzeniem przeszły wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego, już za kilka miesięcy, po ukończeniu szkolenia podstawowego w szkole Policji w Słupsku, będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu zielonogórskiego. W tym etapie rekrutacji przyjęte zostały 3 panie.

Nowoprzyjęte policjantki zanim rozpoczną służbę w powiecie zielonogórskim będą musiały przejść szkolenie podstawowe w szkole Policji, a następnie adaptację zawodową w jednym z miast Polski. Osoby przyjęte w Zielonej Górze najczęściej odbywają ją w Szczecinie lub Warszawie – o tym zadecyduje Komendant Główny Policji.

To pierwsze w tym roku przyjęcia nowych policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Policji. Zapewniamy stałą pensję i nietuzinkową, dynamiczną, pełną nowych wyzwań pracę.