Dzielnicowy zatrzymał sprawcę przestępstwa - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzielnicowy zatrzymał sprawcę przestępstwa

Data publikacji 17.02.2017

Sulechowski dzielnicowy zatrzymał mężczyznę, który kompletnie zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic w Trzebiechowie. Sprawca posługiwał się siekierą....

                Wczoraj/16.02/ dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie otrzymał wezwanie na interwencję w Trzebiechowie. Z relacji osoby zgłaszającej, która była świadkiem zdarzenia wynikało, że na ulicy jakiś mężczyzna rozbija samochód siekierą. Gdy policjanci dojechali na miejsce zobaczyli tylko kompletnie zniszczony samochód. W pewnej odległości zauważyli także uciekającego mężczyznę z siekierą w ręce. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

                Okazało się, ze to 38-letni mieszkaniec gminy Trzebiechów. 38-latek jest znany Policji i był już wcześniej notowany. Policjanci będą wyjaśnić przyczynę i okoliczności zniszczenia samochodu. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel wstępnie oszacował straty na ponad 2 tys. zł.