Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na kobietę - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na kobietę

Data publikacji 15.02.2017

Działania operacyjne i procesowe prowadzone przez sulechowskich policjantów doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania mężczyzny, który napadł kobietę i wyrwał jej torebkę. Sąd Rejonowy w Świebodzinie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na 3 miesiące.

                Do zdarzenia doszło 8 lutego br. w Sulechowie na ul. Kusocińskiego w godzinach wieczornych.  Do kobiety idącej ulicą podbiegł młody mężczyzna, uderzył ją w twarz, co spowodowało, że kobieta się przewróciła, a następnie szarpiąc wyrwał jej torebkę i uciekł. Kobieta po zdarzeniu natychmiast powiadomiła policję.

Sulechowscy policjanci od razu podjęli działania operacyjne. Niestety nie mieli zbyt wielu informacji wskazujących na to kto mógł być sprawcą tego napadu, ani jego szczegółowego rysopisu, ale dzięki wnikliwej analizie i żmudnej pracy, policjanci w ciągu zaledwie kilku dni ustalili tożsamość sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w trzy dni po zdarzeniu. Okazało się, że to 18-letni mieszkaniec Sulechowa. Chłopak jest znany policji i był wcześniej notowany za kradzieże, a także jako nieletni sprawca czynów karalnych.

18-latek przyznał się do napadu na kobietę. Jak relacjonował policjantom, chciał w ten sposób zdobyć pieniądze na swoje potrzeby. Mężczyzna odpowie za rozbój. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci za pośrednictwem prokuratora Prokuratury rejonowej w Świebodzinie wystąpili z wnioskiem do sądu o tym czasowe aresztowanie 18-latka. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 18-latka na 3 miesiące.

Ładowanie odtwarzacza...