Zatrzymany niechlubny rekordzista - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymany niechlubny rekordzista

Data publikacji 15.02.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Babimoście zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał prawie 3,5 promila. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

                Wczoraj wieczorem na jednej z ulic Babimostu, policjanci z Posterunku Policji w tym mieście zatrzymali do kontroli kierującego osobowym nissanem mężczyznę. Podejrzenia policjantów wzbudziło zachowanie i wygląd mężczyzny – sprawiał wrażenie jakby był zmęczony albo pijany. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło przypuszczenia i jednocześnie zaskoczyło mundurowych. Okazało się, że 57-letni mężczyzna kierował mając prawie 3,5 promila. Został natychmiast zatrzymany, a samochód przekazano rodzinie.

Zatrzymany 57-latek jest mieszkańcem sąsiedniej gminy. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości co najmniej 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.