Prosimy o ostrożność na drogach! - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Prosimy o ostrożność na drogach!

Data publikacji 13.02.2017

Dzisiaj na zielonogórskich drogach doszło do kilku kolizji drogowych, w tym jednej w rejonie uczęszczanego chodnika i przejścia dla pieszych. Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne dla wielu kierujących, dlatego policjanci proszą o ostrożność oraz dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze.

                Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego od rana mają dużo pracy związanej przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków oraz zachowania zbyt małej odległości od poprzedzającego pojazdu, doszło do kolizji na jednym z głównych skrzyżowań w Zielonej Górze, a także na drodze krajowej nr 27 z Zielonej Góry w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 7 rano. Kierujący osobową hondą mężczyzna jadąc ulicą Wyszyńskiego, nie dostosował  prędkości do panujących na drodze warunków, wpadł w poślizg i wjechał w pobliski budynek mieszkalny, niszcząc po drodze ogrodzenie. Sprawca zdarzenia uciekł. Jak wynika z relacji świadków samochodem podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Policjanci poszukują sprawcy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 27, na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Wilkanowa i Buchałowa. Kierujący dostawczym Iveco nie dostosował prędkości do panujących warunków, a także odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i wjechał w tył forda Mondeo. Na skutek uderzenia ford dachował, a kierujący nim mężczyzna trafił do szpitala na badania.

Obydwa te zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje, co oznacza, że nikt w nich nie odniósł poważniejszych obrażeń, natomiast jedno z nich rozegrało się na jednym ze skrzyżowań o bardzo dużym natężeniu ruchu, w dodatku w rejonie przejścia dla pieszych.  

                Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych. Zwróćmy uwagę, nie tylko na temperaturę czy śliską nawierzchnię, ale również na oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność i koncentrację. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy również o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także  innych.