Podwójny sukces zielonogórskiego policjanta

Data publikacji 29.11.2016

Zielonogórski policjant został wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin. Odniósł też sukces jako trener. Jego podopieczny został mistrzem Europy w kategorii 70 kg junior.

W dniach 25-26 listopada 2016 w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal w  Holandii odbyły się trzydzieste Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem 423 zawodników z 26 krajów w tym z Japonii, USA, Iranu, Izraela, Turcji oraz Australii. Zielonogórski policjant  mł. ap. Mariusz Cielepa wywalczył  2 miejsce w kategorii + 35 lat open w konkurencji kumite, (walki z pełnym kontaktem). Mariusz Cielepa wygrał kolejno cztery walki – dwie z reprezentantami Iranu oraz z reprezentantem  Japonii i Polski -  z obecnym wicemistrzem Polski + 35 lat.

W finale uległ jedynie czterokrotnemu Mistrzowi Europy, Francuzowi. Trzeba zaznaczyć, że kategoria w której startował Mariusz Cielepa, miała jedynie ograniczenie wiekowe + 35 lat. Walka finałowa odbyła się pomiędzy ważącym 88 kg Mariuszem (najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii), a Francuzem Quinol Charley ważącym 136 kg.

To nie jedyny sukces Mariusza na tych mistrzostwach. Wychowanek Mariusza Cielepy, trenujący pod jego okiem od 10 lat Kamil Mrozowski, został Mistrzem Europy w kategorii -  70 kg junior.

Mariusz Cielepa od 11 lat trenuje dzieci w wieku 4-16 lat. Prowadzi  treningi w PSP nr 7 dla dzieci, a w Zielonogórskim Klubie Sportowym Karate na ul. Dworcowej prowadzi zajęcia dla dorosłych z K1 (kick boxing) i MMA. Jest instruktorem Kick boxingu, karate Kyokushin  i MMA.  Obecnie pod opieką ma ok. 50 dzieci i kto wie być może wśród nich znajduje się kolejny przyszły mistrz.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Ważniejsze osiągnięcia:

Wicemistrzostwo Europy w kategorii + 35 lat open w konkurencji kumite, (walki z pełnym kontaktem) Holandia, 2016r.

I miejsce w Pucharze Europy w Kick Boxingu (w kat do 89 kg. semi kontact)

III miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kick Boxingu - Rzeszów 2014 roku (kategoria do 84 kg).

I miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych 2009 (kategoria do 85 kg)

II miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych 2008 (kategoria do 85kg)
I miejsce w Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego w Kick-Boxingu (2005, Nowe Miasteczko)
I miejsce w Eliminacjach Mistrzostw Polski w Kick - Boxingu Full Contact  Low Kick (2004r., Milicz)
III miejsce w Mistrzostwach Polski Zachodniej (marzec 2004, Poznań)
II miejsce w Mistrzostwach Polski Zachodniej (2003, Świnoujście)