O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na antenie radiowej …. - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na antenie radiowej ….

Data publikacji 16.09.2016

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze insp. Andrzej Kostka promował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na antenie Radia Zielona Góra. Komendant zachęcał wszystkich mieszkańców miasta do aktywnego korzystania z mapy i informowania Policji za jej pośrednictwem o miejscach zagrożonych.

            Podczas audycji na żywo w Radiu Zielona Góra insp. Andrzej Kostka poinformował słuchaczy, że od 9 września 2016 roku na terenie województwa lubuskiego, a tym samym powiatu zielonogórskiego uruchomiono nowe narzędzie o nazwie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, które ma służyć do komunikacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jednocześnie insp. Kostka przedstawił słuchaczom koncepcję funkcjonowania Krajowej Mapy  Zagrożeń Bezpieczeństwa i wyjaśnił, że dzięki niej mieszkańcy miasta mogą przekazać Policji informacje o zdarzeniach i miejscach, które ich zdaniem są miejscami zagrożonymi i mają wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa. Poinformował także, że dzięki wprowadzeniu takiego nowoczesnego narzędzia komunikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec Zielonej Góry czy województwa lubuskiego ma możliwość bez wychodzenia z domu, za pomocą komputera z dostępem do Internetu, podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył.

            Jednocześnie pan komendant podkreślił, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji Policji i w takich przypadkach  należy korzystać tak jak dotychczas z numeru alarmowego 997 oraz zachęcał aby przez rozpoczęciem korzystania z mapy zapoznać się z regulaminem. Komendant Kostka wyjaśnił też co należy zrobić, żeby poinformować Policję o zagrożeniu czy miejscu niebezpiecznym.