Aktualności

Włamali się do lodówki z napojami

Data publikacji 24.06.2014

Na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem zielonogórscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców, którzy po sforsowaniu zamka w lodówce z napojami ukradli z niej 43 sztuki różnego rodzaju napojów. Za to przestępstwo podejrzani odpowiedzą w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywali już karę pozbawienia wolności za tego typu czyny.

 

Wczoraj (23.06.2014r.) tuż po północy dyżurny zielonogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch sprawcach chcących włamać się do kiosku spożywczego znajdującego się przy ulicy Ptasiej w Zielonej Górze. Skierowany na miejsce patrol policji zauważył dwie osoby, które na widok policjantów zaczęły uciekać. W tym momencie z przeciwnej strony nadjechał drugi patrol, który pełnił służbę w tym rejonie i odciął drogę ucieczki podejrzanym. Oboje zostali zatrzymani.

W toku prowadzonych na miejscu przestępstwa czynności okazało się, że sprawcy sforsowali zamknięcie w drzwiach lodówki z napojami stojącej przy kiosku spożywczym, po czym ukradli z niej 43 sztuki różnego rodzaju napojów. Swój łup sprawcy ukryli w pobliskiej pergoli, po czym wrócili na miejsce przestępstwa by zabrać to czego nie udało im się za pierwszym razem. Jednak próba ta została udaremniona przez policjantów. 31-letnia Katarzyna D. i 34-letni Tomasz S. trafili do policyjnej izby zatrzymań.

W trakcie sprawdzania ich danych personalnych okazało się, że podejrzani działali w warunkach recydywy i wcześniej odbywali kary pozbawienia wolności za popełnienie podobnych przestępstw.

W związku z powyższym policjanci wystąpili z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych dozoru policyjnego. Po zapoznaniu z materiałami sprawy Prokurator przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych ten środek zapobiegawczy.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary kolejne umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

 

Powrót na górę strony