Serwis informacyjny

Zatrzymany sprawca kradzieży rozbójniczej…

20 marca zielonogórscy policjanci służby patrolowej wspólnie z pracownikami firmy ochroniarskiej zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł ze sklepu spożywczego alkohol, po czym groził ekspedientce pozbawieniem życia. Po przesłuchaniu usłyszał dwa zarzuty.

Całe zdarzenie miało miejsca w niedzielę około godziny 14:30 na jednej z ulic Zielonej Góry. Do sklepu spożywczego weszło dwóch mężczyzn. Po chwili jeden z mężczyzn wyszedł ze sklepu i czekał na kolegę na zewnątrz. Drugi natomiast wziął z półki sklepowej czteropak piwa, po czym wyszedł ze sklepu nie płacąc za niego. Pracownica sklepu od razu wybiegła za mężczyzną i poprosiła o zwrot alkoholu. Prośba ekspedientki została zignorowana przez mężczyznę.

Ze sklepu wyszła także druga ekspedienta i również poprosiła mężczyznę o zwrot piwa. Mężczyzna ten zdenerwował się i zaczął wykrzykiwać do kobiety słowa wulgarne, po czym groził jej pozbawieniem życia, a następnie odepchnął. Kobiecie udało się odzyskać skradziony towar i weszła do sklepu. Mężczyzna jednakże nie chciał spokojnie odejść, tylko w dalszym ciągu wykrzykiwał do eskpedientki różne słowa i ponownie groził jej pozbawieniem życia.  Kolega próbował uspokoić mężczyznę i po kilku minutach obaj oddalili się.

Pracownice sklepu natychmiast poinformowały o tym fakcie Dyżurnego KMP, który na miejsce wezwał patrol policji. Po przybyciu policjantów na miejsce, pracownice sklepu podały rysopis mężczyzn i patrol natychmiast rozpoczął patrolowanie w poszukiwaniu mężczyzn. Na miejsce przybyli również pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy również zaczęli szukać mężczyzn.

Po kilku minutach mężczyźni Ci byli już w rękach policjantów. Byli oni nietrzeźwi. Zostali przewiezieni do KMP celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Jak ustalili policjanci to 35- letni Leszek N. groził pracownicy sklepu oraz dokonał kradzieży alkoholu. Po przesłuchaniu usłyszał dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie przed sądem za doprowadzenie do stanu bezbronności pracownika sklepu poprzez odpychanie i grożenie pobiciem. Sprawca usłyszał również usłyszał zarzut gróźb karalnych.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował również wobec mężczyzny dozór policyjny. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.