Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w Zielonej Górze

„Oddajemy krew na święta” – akcja zielonogórskich policjantów....

Zielonogórscy policjanci postanowili przed świętami zorganizować akcję honorowego oddawania krwi, aby podzielić się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje życie. Do akcji zaprosili także mieszkańców Zielonej Góry. W wyniku dzisiejszej akcji zebrali ponad 8 litrów krwi.

Dzisiaj, 1 grudnia, o godz. 9.00 przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zaparkował tzw. krwiobus czyli specjalny mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogli oddać krew.

W akcji wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej w Zielonej Górze, a także komisariatu policji w Sulechowie. Do akcji włączył się także p.o. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze podinsp. Jarosław Tchorowski, który w ten wyjątkowy sposób chciał uczcić pierwszy dzień swojej pracy na stanowisku zastępcy komendanta. Do akcji dołączył także nowy naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Tomasz Szuda, który  zastąpił na stanowisku Jarosława Tchorowskiego i dla którego był to także pierwszy dzień pracy w zielonogórskiej jednostce, dokąd przyszedł z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Policjanci, którzy oddali dzisiaj krew, to zarówno osoby robiące to regularnie i mające status tzw. Honorowych Dawców Krwi jak i ci, którzy krew oddali po raz pierwszy. Wśród dzisiejszych dawców pojawiły się także osoby,  które robią to okazyjnie. Do policjantów, którzy wzięli udział w akcji dołączyli także mieszkańcy Zielonej Góry, którzy słysząc o akcji postanowili wziąć w niej udział i jak sami mówili: „zrobić przed świętami coś dla innych”.

Oddajemy krew na święta” to już druga w tym roku akcja zielonogórskich policjantów. Pierwsza akcja została zorganizowana pod koniec września, a poprzez nią policjanci chcieli zwrócić  uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także zaakcentować to, że policjanci ratują życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew.

Podczas dzisiejszej akcji zebrano ponad 8 litrów krwi. W sumie w tym roku policjanci zebrali podczas akcji ponad 20 litrów krwi.